O ATLASU

Tento atlas je pokusem o zaznamenání kulturních, technických a přírodních zajímavostí v České a Slovenské republice, které stojí za návštěvu. Kritéria pro zařazení do Atlasu jsou samozřejmě subjektivní a ovlivněná zájmy autora. Údaje jsou průběžně (1x až 2x ročně) aktualizovány a doplňovány. Důraz je kladen na základní popis, přístupnost nebo otevírací dobu a v neposlední řadě na obrazovou dokumentaci.

Při návštěvě hlavně méně známých a v přírodě umístěných objektů je vhodné použít podrobnou mapu oblasti, osvědčený je příslušný list ze Souboru turistických map v měřítku 1:50000 Klubu českých nebo slovenských turistů, případně i turistické mapy na stránkách www.mapy.cz a mapy.hiking.sk.

Pro doplnění Atlasu uvítám jakékoliv nové informace, případně fotografie dosud pouze textem popsaných objektů. Protože prozatím nebylo v mých silách osobně navštívit všechny uvedené objekty, použil jsem informace a také fotografie z různých zdrojů - knihy, časopisy, Internet. Pokud někdo najde v Atlasu svou fotografii a bude mu to proti mysli, mohu ji buď vyřadit nebo uvést autora. Velké poděkování patří projektu Turistický deník, který mi umožnil využít jako obrázky jejich turistické vizitky.

Velmi cenným zdrojem informací a obrázků jsou stránky:

Turistický denik a vizitky
Spolek pro popularizaci Jižních Čech
Encyklopedie mostů
Rozhledny ČR
Muzeum SK

Pokud dáváte přednost informacím na papíře, je k dispozici tisknutelná PDF verze Atlasu (bez obrázků). Pomocí tlačítek nad mapou lze uložit PDF verze celého atlasu nebo i jen aktuálně zobrazeného listu.

Doufám, že tento Atlas dobře poslouží při plánování výletů a dovolených v Česku a na Slovensku těm, kteří chtějí poznat co nejvíce pamětihodností naší malé, ale krásné země.